Książki dla dzieci się zmieniły i zauważyliscie?

Nowoczesna książka w połączeniu z tabletem zamienia się w wirtualnego nauczyciela! W grze dziecko słyszy prawidłową wymowę, wykonuje logiczne zadania. Kupując elektroniczną wersję książki, nie przepłacacie za jej produkcje i dostawę. Aktywujac książkę z konta, można łatwo wydrukować ją na drukarce tyle razy, ile trzeba.
Książka z rozszerzoną rzeczywistością – najlepszy prezent dla Twojego dziecka!

Lepiej raz zobaczyć, niż sto razy usłyszeć!
Instrukcja dla rodziców z korzystania z książki
Jeśli Twoje dziecko ma 3–4 lata
W 3 lata u dziecka pojawia się wiara w swoje umiejętności, jest on w stanie przezwyciężyć strach, pokazuje pomysłowość, wytrwałość. Dostępne mu i estetyczna przyjemność spowodowana piękną rzeczą, obrazem, kwiatami czy muzyką.

 • W 3 lata dziecko może już rozróżniać 8 kolorów: biały, czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy. Wiele dzieci w tym wieku i rozróżniają kolory – różowy, niebieski, liliowy.

 • Zacznijcie od prostych rzeczy, pokażcie dziecku kredki, zaproponujcie pokolorować na wybór samochody lub autobus. Ołówki powinny różnic się kontrastującymi kolorami: czerwonym i zielonym, żółtym
  i niebieskim. Pod czas kolorowania udzielajcie podpowiedzi i zwracajcie uwagę na szczegóły (na przykład: samochód ma czarne koła, a migacz – niebieski i czerwony, i t. d.).

 • Ożywiwszy tabletem rysunek, nie spiesz się przechodzić bezpośrednio do gry – niech dziecko zobaczy,
  co zrobiło (obracajcie tablet, pod rożnymi kątami).

 • Po wejściu do gry w pierwszym czasie dziecku trudno będzie kierować samochodami, ale o chętnie obejrzy bajkę, w której samochody poruszające się po mieście. W tym samym czasie naciśnijcie przycisk "Kluczyk" (uruchamia samochód) i klawisze "A" (Automatyczny ruch). Klawisz "N" kieruje do innych pojazdów – uruchamiajcie je i wysyłajcie jeździć po mieście.

 • Należy zwrócić uwagę na klawisze "R" – odpowiada za efekt podskakiwania maszyny. To daje możliwość ominąć lub objechać przeszkody. Zwróćcie dziecku uwagę, że jego pokolorowany samochodzik porusza się szybciej.

 • W przyszłości dziecko będzie samo włączać tę gre. Najechanie auta na gwiazdki szeryfa w grze aktywuje kartę z nazwą liter i słowa z dźwiękiem, zanurzając dziecko w środowisko językowe. Z biegiem czasu, dziecko nauczy się kierować samochodem samodzielnie.
Danik staje się prawdziwym przyjacielem dziecka, ponieważ wyjaśnia mu, co robić na danej stronie książki.
Jeśli Twoje dziecko ma 5 lat
W 5 lat tworzą się podstawowe cechy charakteru. Właśnie teraz dziecko jest otwarte na nową wiedzę
i umiejętności. Tak samo łatwo dają się mu umiejętności fizyczne i psychiczne. Z łatwością radzi sobie
z prostymi zadaniami logicznymi. Zadania te są przedstawione w książce na str. 5 i 7, a ponadto zawiera fascynującą grę, sens której leży w łączeniu przez kropki liter alfabetu angielskiego.

 • Na początku dziecko zapamięta, co to są strzałki i cyfry, utrwali tę wiedzę za pomocą tabletu, łącząc cyfry za pomocą strzałek i otrzymując litery. Zapamiętywanie kolejności ruchów i pisanie liter przygotowuje dziecko do rozwijania umiejętności pisania.

 • Dziecko samodzielnie koloruje samochodziki, i przenosi je do miasta, jeździ na nich i zbiera gwiazdki szeryfa, uczy się tym samym wymowy i zapamiętuje nowe słówka.
Danik uczy prawidłowo mówić, stawić akcent w słowach, operując krótkimi zdaniami. Każda strona tej książki wprowadza dziecko w rozwijający i fantastyczny świat gry. Kształtując samodzielnie umiejętności, dziecko samo "czyta" książkę i jednocześnie gra na tablecie. Jeśli wasze dziecko spędza dużo czasu
z tabletem, to z pomocą wirtualnego nauczyciela dziecko uświadomi sobie, że tabletka i książka równoważne elementy.

Jeśli Twoje dziecko ma 6 lat
6 lat – jest granica między beztroskim życiem przedszkolaka i szkolnym życiem, która wymaga pewnej organizacji i odpowiedzialności. To właśnie w tym czasie zaczyna się przełom w rozwoju dziecka: nabywa
tę psychologiczną podstawę, która pozwala mu przejść do nowego etapu życia – od mimowolne
do dobrowolnych zachowań.

 • Książka pozwala dziecku jasno określić i zrozumieć zależność: jeśli chcesz grać – pokoloruj samochodzik, na którym będziesz jeździć jako policjant.

 • Angażowanie się w grze rozpoczyna się ze str. 3, gdzie Danik daje zadanie i wyjaśnia zasady gry.

 • W tym wieku dziecko będzie pisać swoje pierwsze litery alfabetu angielskiego od ręki (str. 9–21), poprzednio poćwiczywszy z wirtualnym nauczycielem na tablecie.
Dziecko nauczy się 79 podstawowych słów w języku angielskim i nauczy się wymowy – pliki audio w grze rozwijają kształtowanie prawidłowej wymowy.

Jeśli Twoje dziecko ma 7 lat
W 7 lat, z nielicznymi wyjątkami, dzieci podrosną na tyle, że są gotowi, aby rozpocząć nowe życie – szkolne. Jednak szkoła — w każdym przypadku, to stress. Wszystko, co dziecko nauczyło się w ciągu siedmiu lat życia, teraz bardzo się przyda. Dobrze, jeśli to, co czy w szkole, dziecko przerzedło już wcześniej. To nie przeraża go, poprawia percepcję i pomaga uczyć się. Szczególnie ciężko na początku dziecią daje się nauka języków obcych.

Grając i kierując się książką, dziecko poprzez aranżacje muzyczną nauczy sie:

 • kolejności liter alfabetu angielskiego;

 • angielski dźwięki i litery;

 • podstawowe słowa po angielsku.
Także przygotuje rękę do pisma kursywą, poćwiczywszy z wirtualnym nauczycielem, ożywi namalowanych bohaterów, przeniesie je do świata wirtualnego. Poprzez zabawę dziecko utrwali swoją wiedzę.
Alfabet angelski dla dzeci 3–7 lat. Danik
Pobierz teraz!
w App Store i Google Play.
comments powered by HyperComments
Made on
Tilda