Książki dla dzieci się zmieniły i zauważyliscie?

Nowoczesna książka w połączeniu z tabletem zamienia się w wirtualnego nauczyciela! W grze dziecko słyszy prawidłową wymowę, wykonuje logiczne zadania. Kupując elektroniczną wersję książki, nie przepłacacie za jej produkcje i dostawę. Aktywujac książkę z konta, można łatwo wydrukować ją na drukarce tyle razy, ile trzeba.
Książka z rozszerzoną rzeczywistością – najlepszy prezent dla Twojego dziecka!

Lepiej raz zobaczyć, niż sto razy usłyszeć!
Instrukcja dla rodziców z korzystania z książki
Jeśli Twoje dziecko ma 3–4 lata
Jeśli Twoje dziecko ma 3–4 lata, malowanie, w najlepszy sposób przyczynia się do jego rozwoju umysłowego. Nawet jeśli dziecko tylko bazgroli na kartce w jego mózgu tworzą się więzi warunkowe, wykonuje się potężna praca analityczna. Rysunek pomaga dziecku wyrazić pogląd na świat.

 • Aby pokazać, co można narysować, aktywujecie wirtualnego nauczyciela na str. 7. Niech dziecko zobaczy jak ręka Danika rysuje proste obiekty na płótnie.

 • Dla rozwoju uwagi i pamięci aktywujecie wirtualnego nauczyciela na str. 5 i 11, gdzie pokazane schematy rysowania prostych obiektów. Zaproponuj dziecku narysować tę przedmioty na stronach książki, stosując specjalne linię schematyczne. Nie spiesz się go poprawiać, mówiąc: "Źle narysowałeś!". Lepiej powiedzieć: "Zobaczmy co wyszło!". Włącz tryb skanowania, aby wyświetlić obraz i pokaż dziecku gdzie się pomyliło.

 • Nie spiesz się od razu rysować i kolorować postaci cyrkowych. Wystarczy naprowadzić swój tablet
  na czarno-białe rysunki, żeby dziecko obejrzało "bajki" i zobaczyło, jak ożywają te postaci. Następnie zaproponuj aby je pokolorować.
Wieku cztery lata – jest płodnym okresem dla rozwoju bardziej wyrafinowanych technik rysunku. Uszanujcie wyniki pracy dziecka. Koniecznie należy pochwalić rysunek dziecka, ale prosimy się nie ograniczać
do zwykłych słów "zuch" czy "wspaniale". Pochwała powinna być opisowa, taka jak: "Ile świetnych linii narysowałeś! A ten krąg – jest dokładnie po środku arkusza".
Jeśli Twoje dziecko ma 5 lat
Rysowanie w wieku pięciu lat – jest ważnym elementem w życiu dziecka. To ona wzbogaca jego wszechstronny rozwój. Uwaga, pamięć, myślenie, kreatywność, zaangażowanie – wszystko jest uzależnione od ołówka i papieru! Zacznij od prostych zadań, stopniowo przechodząc do bardziej trudnych. Technologia rozszerzonej rzeczywistości w sercu książki stanowi doskonałą okazję, aby zobaczyć w trójwymiarowym obrazie szczegóły tej czy innej części figury. Krok po kroku opanować technikę rysunku i zrozumieć, jak narysować pewien przedmiot. Najważniejsza rzecz, którą mogą zrobić rodzice – dać dziecku możliwość tworzyć samemu, wkładając w jego dłonie narzędzia i przygotować mu przestrzeń.

 • Korzystając z książki, przyciągnijcie uwagę dziecka do rysowania prostych schematów, stopniowo przechodząc do bardziej trudnych.

 • Zaproponujcie dziecku, aby zobaczyć, jak ręka Danika rysuje różne przedmioty, a następnie zaproponujcie mu, aby spróbować samodzielnie narysować linie według schematu.

 • Po opanowaniu schematów rysowania różnych znaków, zwierząt, ptaków i obiektów, dziecko może
  z łatwością narysować je na czystej kartce papieru.

 • Kolorując postaci cyrkowe i naprowadzając tablet na rysunki, dziecko zobaczy, jak oni ożywają w formacie 3D na ekranie tabletu.
Jeśli Twoje dziecko ma 6 lat
Wiele osób uważa, że rysowanie – to sztuka, która jest nie do opanowania. W rzeczywistości, pociąg
do sztuki budzi u ludzi we wczesnym dzieciństwie, jednak bez pewnego rozwoju osłabiewa przez lata.
Więc, czy jest to możliwe, aby nauczyć dziecko rysować, zwłaszcza jeśli jego rodzice potrafią tego robić? Kiedy rozpocząć proces nauczania i od czego zacząć? I jakie korzyści niesie rysowanie dla rozwoju dziecka? Ocenić wszystkie pozytywne strony rysowania w dzieciństwie jest prawie niemożliwe jego oddziaływanie
na dzieci jest ogromne, ponieważ przyczynia się do wszechstronnego rozwoju osobowości. W ujęciu ogólnym, rysowanie generuje poczucie piękna i chęć tworzenia czegoś pięknego; rozwija umysł i wyobraźnię dziecka i pomaga opanowywać nowe "narzędzia" poznania świata.

 • W wieku do 6 lat przedszkolak, aktywnie zaangażowany w rysowanie, już wie, jak tworzyć za pomocą ołówków. Ale nie martw się, jeśli w tym wieku dziecko nie wykazuje większego zainteresowania tym zajęciem – spróbuj zainspirować go książką z rozszerzoną rzeczywistością.

 • Na stronach książki Twoje dziecko będzie mogło rysować i animować narysowane postacie za pomocą tabletu. I pomoże mu w tym wirtualny nauczyciel Danik, który będzie kontrolować każdy krok i nauczy dziecko sztuki, przechodząc od prostych działań do bardziej złożonych.

 • Zajęcia animacyjne pomogą dziecku nauczyć się podstaw rysunku.
Jeśli Twoje dziecko ma 7 lat
W wieku 7 lat, lekcje rysunku, rozwijają wyobraźnie dziecka, twórcze myślenie, umiejętności motoryczne, umiejętność radzenia sobie z różnymi przedmiotami. Ponadto rysowanie pomaga w psychologicznym rozładowaniu dziecka, przez wyraz emocji, które zrobiły na nim wrażenie, za pomocą rysunku. W tym wieku dziecko rozwija zdolność postrzegania barw i odcieni, porównywać i prawidłowo oceniać rozmieszczenie elementów, tworzyć kompozycję na arkuszu. Jak uwlec dziecko rysunkiem? Odpowiedź jest prosta: wykorzystujcie książki z technologią rozszerzonej rzeczywistości, z którymi dziecko nie tylko łatwo opanuje proste techniki rysunku, ale również ożywi swoje rysunki w formacie 3D na tablecie.

 • Za pomocą wirtualnego nauczyciela Danika dziecko szybko nauczy się prostych schematów malowania
  i przejdzie do bardziej zaawansowanych.

 • Złożony rysunek przyczynia się do ogólnego rozwoju, treningu pamięci, zapamiętywaniu szczegółów, pomaga dziecku operować takimi pojęciami jak "skala" i "perspektywa", a co najważniejsze – kształtuje umiejętność analizowania.

 • Rozwoju zainteresowania dziecka do rysowania, w procesie uczenia się, pomogą animowane bajki, które są zawarte w programie. Ich bohaterowie – narysowane i pokolorowane przez dziecko postaci.

 • Każdy rysunek wykonany przez dziecko, pokazuje wyniki jego działalności, co z kolei generuje odpowiednią samoocenę u dziecka i pozwala Tobie być dumnym z jego postępów.
Uczymy sie rysować. Danik
Pobierz teraz!
w App Store i Google Play.
Made on
Tilda