Książki dla dzieci się zmieniły i zauważyliscie?

Nowoczesna książka w połączeniu z tabletem zamienia się w wirtualnego nauczyciela! W grze dziecko słyszy prawidłową wymowę, wykonuje logiczne zadania. Kupując elektroniczną wersję książki, nie przepłacacie za jej produkcje i dostawę. Aktywujac książkę z konta, można łatwo wydrukować ją na drukarce tyle razy, ile trzeba.
Książka z rozszerzoną rzeczywistością – najlepszy prezent dla Twojego dziecka!

Lepiej raz zobaczyć, niż sto razy usłyszeć!
Instrukcja dla rodziców z korzystania z książki
Jeśli Twoje dziecko ma 3–4 lata
W celu poznania zwierząt z dziećmi 3–4 lat, można korzystać z różnych książek, bajek, ale najbardziej przydatne dla dziecka jest sztuka tworzenia, rzemiosło. To, co dziecko zrobiło samo, własnymi rękami, zapamięta z większym prawdopodobieństwem. Origami jest korzystne dla dzieci. Danik zapozna ich z tego rodzaju sztuką, a dzieci będą mogły ocenić i zbadać możliwości swoich rąk i palców, a także zrobić figury origami o różnych rozmiarach i za ich pomocą zrozumieć pojęcie "duży", "mały", "średni". Ponadto origami daje możliwość zdobycia umiejętności, takich jak: pracowitość, cierpliwość, i wytrwałość, co jest bardzo przydatne dla nadpobudliwych dzieci.
Kształtując i koordynując ruchy palców i rąk, origami wpływa na ogólny rozwój intelektualny dziecka,
w tym na rozwoju mowy.

 • Na początku zaproponujcie dziecku wybrać kredki i zwierząt, których chce pokolorować.

 • Rozmawiajcie z dzieckiem i opowiadające mu o zwierzętach, ich kolorze, co robią.

 • Weźcie stos kolorowego papieru i zaproponujcie dziecku wybrać zwierzę, które chce zrobić i kolor papieru.

 • Naprowadź tablet lub telefon na Danika – on pokaże jak prawidłowo złożyć papier. Będzie dobrze, jeśli usiądziecie z dzieckiem, i powtarzając za Danikiem, będziecie robić origami razem.

 • Jeśli dziecku nie udaje się prawidłowo złożyć papier, pomóżcie mu to zrobić. W żadnym wypadku
  nie krytykujcie dziecko za to, że nie może tego zrobić dobrze za pierwszym razem.

 • Wykonawszy origami, pokolorujcie stronę i animujcie tabletem.
Jeśli Twoje dziecko ma 5 lat
Celowość origami jest uzasadniona z dwóch powodów: po pierwsze, dla dzieci w wieku przedszkolnym charakterystycznym jest dążenie do tworzenia, a także dążenie do szybkich rezultatów; po drugie, origami ma ogromny wpływ na rozwój. 5-letniemu dziecku jest trudno opanować schematy, ale wirtualny nauczyciel Danik pomoże nauczyć się podstaw origami, pokaże i opowie, jak prawidłowo złożyć papier.

 • Na samym początku pokażcie dziecku schemat, żeby dziecko skoncentrowało się na jej przeczytaniu.

 • Następnie dajcie dziecku papier – u niego uruchomi się percepcja dotykowa. Palcami on będzie postrzegał chropowatość powierzchni, gęstość, elastyczność papieru, zwróci uwagę na kolor, zgięcia.

 • Dziecko powinno zrobić origami i pokolorować stronę w książce. Ukończona figura – to nie jest dokładna kopią zwierzęcia lub ptaka. Ale dziecko uświadamia sobie, że przed nim tygrys, żyrafa, mysz lub inne zwierzę. Dzieci często rozmawiają z postaciami z papieru, które zrobili sami, bawią się z nim, wymyślają historie. Uczą się nie tylko składać, ale także wymyślać.

 • Należy chwalić dziecko, nawet jeśli pierwsze doświadczenie w sztuce origami nie jest do końca udane.
Jeśli Twoje dziecko ma 6 lat
Origami ma korzystny wpływ na rozwój uwagi i pamięci: dzieci zapamiętują terminy, techniki i metody składania, w razie potrzeby potrafią odtworzyć zapisaną w pamięci wiedzę i umiejętności. Konieczne jest stworzenie warunków, w których, w miejscu dostępnym dla dzieci, znalazłyby się wszystkie niezbędne
do tworzenia przedmioty. Stworzenie takiego środowiska zachęca dzieci do aktywnego działania.
One z wielką przyjemnością rzeźbią figurki (z takim samym zainteresowaniem robią ich z dużych i małych kwadratów, tworzą różnorodne kompozycje, i tak dalej).

 • Zajęcia origami jest bardzo przydatne dla dzieci 6 lat, ponieważ przyczyniają się one do rozwoju umiejętności motorycznych, koordynacji ruchów rąk, wyobraźni przestrzennej. Włącz tablet lub telefonu komórkowy i za pomocą aplikacji pokażcie dziecku schematy.

 • W przypadku tego rodzaju działalności wymaga się cierpliwość. Dziecko uczy się postępować zgodnie
  z instrukcjami i wykonywać czynności w kolejności, wypracowując cierpliwość.

 • Zaproponujcie dziecku pokolorować stronę i ożywić model orgiami w książce.

 • Nazwy zwierząt i ptaków są podane w języku angielskim, co przyczynia się do rozwoju pamięci dziecka
  i słownictwa.
W książce znajduje się bonus dla Ciebie – "Kocki historii" ta gra planszowa jest dodatkiem do książki, rozwija u dzieci umiejętności motoryczne, dbałość o szczegóły, kreatywność, pamięć, myślenie. Ucz się grając!
Jeśli Twoje dziecko ma 7 lat
W tym wieku, książka będzie szczególnie przydatna. Wspólnie z wirtualnym nauczycielem Danikiem jest
w stanie przedstawić dzieciom podstawowe pojęcia geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt, kąt, strona,
szczyt i t. p. Wzbogacić słownictwo dziecka specjalnymi terminami. A składanie figurek z papieru trenuje umiejętności motoryczne rąk dzieci w wieku 7 lat. Rozwija zdolności matematyczne, logiczne przestrzenne myślenie, oraz zdolność do poszukiwania rozwiązań skomplikowanych problemów. Origami ma działanie uspokajające, rozwija wytrwałość i zdolność do koncentracji. Origami ułatwia koncentrację, rozwija konstruktywne myślenie, kreatywność, myślenie przestrzenne, uczucia, twórczą wyobraźnię, artystyczny smak, pamięć.

 • Na każdej stronie książki są napisane nazwy zwierząt w języku angielskim, co rozszerza słownictwo dziecka.

 • Kolorowanie zwierząt i ptaków nauczy czuć i przekazywać harmonijne połączenie kolorów, pomoże rozwinąć estetyczny gust dzieci w wieku 7 lat.

 • Danik ułatwi lekcje matematyki w szkole. Podczas gry dziecku będzie ciekawie i łatwo zapamiętywać podstawowe terminy.

 • Na każdej stronie Danik pokaże сi, jak złożyć z papieru figury zwierząt i skontroluje każdy krok Twojego dziecka.
W książce znajduje się bonus dla Ciebie – "Klocki historii". Ta gra planszowa jest dodatkiem do książki, rozwija u dzieci umiejętności motoryczne, dbałość o szczegóły, kreatywność, pamięć, myślenie.
Ucz się grając!
Origami dla dzieci. Danik
Pobierz teraz!
w App Store i Google Play.
Made on
Tilda